програма на концерти / музикални събития – ноември – 11.2014г.

НДК

3 Ноември 2014, Понеделник
Зала 1 19:00 часа ЮБИЛЕЙНО ТЪРЖЕСТВО НА АЛЕКСАНДРОВСКА БОЛНИЦА

6 Ноември 2014, Четвъртък
Зала 1 19:00 часа ЛИЛИ ИВАНОВА

11 Ноември 2014, Вторник
Зала 1 19:00 часа НОЩ НА АНСАМБЛИТЕ 2

17 Ноември 2014, Понеделник
Зала 1 20:00 часа РУСЛАН МЪЙНОВ: „…И ПАК ЛЮБИМИ РУСКИ ПЕСНИ“

20 Ноември 2014, Четвъртък
Зала 1 19:00 часа ДУЕТ РИТОН: „ПЪТЯТ КЪМ ТВОЕТО СЪРЦЕ“

24 Ноември 2014, Понеделник
Зала 1 20:00 часа БГ РOK СИМФОНИ / BG ROCK SYMPHONY

25 Ноември 2014, Вторник
Зала 1 19:00 часа ВЕСЕЛИН МАРИНОВ
Зала 3 20:00 часа ГРАФА – Акустичен концерт „ДОМИНО“

26 Ноември 2014, Сряда
Зала 1 19:00 часа ГЕОРГИ ХРИСТОВ

27 Ноември 2014, Четвъртък
Зала 1 19:00 часа АНСАМБЪЛ ЧИНАРИ – „ТРАКИТЕ“ – ПРЕМИЕРА

29 Ноември 2014, Събота
Зала 1 19:00 часа БАЛЕТ НА ЛЕД НА САНКТ ПЕТЕРБУРГ

НДК


Joy Station

06 ноември 2014, четвъртък
21.45 WHITESNAKE TRIBUTE BY FOREVERMORE

20 ноември 2014, четвъртък
21.45 U2 TRIBUTE BY ZEN GARDEN

Joy Station


Арена Армеец

07 ноември 2014
20.00 Цеца Ражнатович

10 ноември 2014
Фондацията

12 ноември 2014
Сара Брайтман

Арена Армеец


Софийска филхармония

Трети концерт -70 години Национален филхармоничен хор „СветославОбретенов” | Абонаментен цикъл “ Назад към бъдещето“
Начало: 6 ноември 2014, 19:00ч.
Място: Зала „България“
Програма:
Джовани Перголези – “Стабат Матер”
Камий Сен Санс – Реквием oп.54
Диригент: ЛЮБКА БИАДЖОНИ, Германия
Солисти:
НЕЛЯ КРАВЧЕНКО, сопран
ЕМИЛИЯ КИРЧЕВА, сопран
РОСИЦА ПАВЛОВА- ИНДЖЕВА, мецосопран
МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, тенор
ПЛАМЕН КУМПИКОВ, бас
С участието на Национален Филхармоничен хор “Светослав Обретенов”
Диригент: Илия Михайлов

Quarto Quartet представят „Една Моцартова вечер” с „Кварто”
Начало: 11 ноември 2014, 19:00ч.
Място: Зала „България“
Очакват Ви деветдесет незабравими минути със златна програма от шедьоври на Волфганг Амадеус Моцарт:
– „Малка нощна музика” („Eine kleine Nachtmusik“ – Serenade №13 in G major, K. 525)
– Кларинетен квинтет в Ла мажор, K.581
– „Вечерна серенада” („Serenata notturna“ №6, K239)
Участват Quarto Quartet в състав: Иван Пенчев (цигулка), Сетлана Станчева (цигулка), Татяна Тодорова (виола), Димитър Тенчев (виолончело), Атанас Илиев (кларинет), Силвет Салиева (контрабас), Иван Въгларов (цигулка), както и приятели на „Кварто” от всички краища на света.

Трети концерт | Абонаментен цикъл „Между земята и времето“
Начало: 13 ноември 2014, 19:00ч.
Място: Зала „България“
Програма:
Анатолий Лядов – “Вълшебното езеро”
Едвард Григ – Концерт за пиано и оркестър ла минор оп.16
Сергей Рахманинов – Симфонични танци оп.45
Диригент: УРОШ ЛАЙОВИЦ, Словения / Австрия
Солист: АЛЕКСАНДЪР СИНЧУК, пиано, Русия

“ ПРИКАЗКИ ЗА ФЛЕЙТА“ | Фортисимо Фамилия
Начало: 15 ноември 2014, 11:00ч.
Място: Камерна зала
Артист: Мария Силвестър
Солист: Цветелина Белева
Диригент: Любомир Денев – младши

“ ПРИКАЗКИ ЗА ФЛЕЙТА“ | Фортисимо Фамилия
Начало: 15 ноември 2014, 12:30ч.
Място: Камерна зала
Артист: Мария Силвестър
Солист: Цветелина Белева
Диригент: Любомир Денев – младши

“ ПРИКАЗКИ ЗА ФЛЕЙТА“ | Фортисимо Фамилия
Начало: 15 ноември 2014, 16:00ч.
Място: Камерна зала
Артист: Мария Силвестър
Солист: Цветелина Белева
Диригент: Любомир Денев – младши

“ ПРИКАЗКИ ЗА ФЛЕЙТА“ | Фортисимо Фамилия
Начало: 16 ноември 2014, 11:00ч.
Място: Камерна зала
Артист: Мария Силвестър
Солист: Цветелина Белева
Диригент: Любомир Денев – младши

70 години Национален филхармоничен хор „Светослав Обретенов” | Абонаментен цикъл „Между земята и времето“
Начало: 20 ноември 2014, 19:00ч.
Място: Зала „България“
Програма:
Джордж Гершуин – Кубинска увертюра
Андрю Лойд Уебър – Реквием
Постоянен гост диригент: НАЙДЕН ТОДОРОВ
Солисти:
МАРИЯ ЦВЕТКОВА, сопран
МАРИЯ ПАВЛОВА, сопран
ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ, тенор
С участието на Национален Филхармоничен хор “Светослав Обретенов”
Диригент: Илия Михайлов

25-ти ЮБИЛЕЙНИ ДНИ НА ЯПОНСКАТА КУЛТУРА В БЪЛГАРИЯ – втори концерт | Абонаментен цикъл „Заедно в неделя“
Начало: 23 ноември 2014, 17:00ч.
Място: Зала „България“
Програма:
Юзо Тояма – Рапсодия
Джордж Гершуин – Рапсодия в синьо
Йоханес Брамс – Концерт за цигулка и оркестър ре мажор оп.77
Диригент: АНГЕЛ СТАНКОВ
Солисти:
ФУМИЕ ФУКУИ , пиано,Япония
ДАИЧИ НАКАМУРА, цигулка,Япония

Пети концерт | Абонаментен цикъл „Между земята и времето“
Начало: 27 ноември 2014, 19:00ч.
Място: Зала „България“
Програма:
Карл Мафия фон Вебер – Концерт за кларинет и оркестър №2 , ми бемол мажор оп. 74
Густав Малер – Симфония No 1 ре мажор
Главен диригент: МАРТИН ПАНТЕЛЕЕВ
Солист: МАРИЯ дю ТОА, кларинет ЮАР

„РИЦАРСКА ИСТОРИЯ“ – младежки концерт | Фортисимо Фамилия
Начало: 29 ноември 2014, 19:00ч.
Място: Зала „България“
Диригент: Максим Ешкенази

Органова палитра – трети концерт | Абонаментен цикъл „Заедно в неделя“
Начало: 30 ноември 2014, 17:00ч.
Място: Зала „България“
В програма:
Йохан Себастиан Бах, Йохан Лудвиг Крепс, Карл Филип Емануел Бах,Антонио Вивалди, Цезар Франк , Макс Регер
Солист :ВЕЛИН ИЛИЕВ, орган
С участието на:
КРЕМЕНА АЧЕВА, флейта
ВЪЛЧАН ВЪЛЧАНОВ, обой
МАРТИН СТОЯНОВ,фагот

Софийска филхармония



предложи концерт/събитие


Сподели musicabv.com
musicabv.com I музикална теория I музикални интрументи I PC музикант I контакт I карта на сайта I icn I ozvuchavane.net